Duvar kağıdımı,Duvar kumaşı mı?
Menu
Sepetim

Duvar kağıdımı,Duvar kumaşı mı?

Çoğu duvar kağıtlarını uygularken de,uyguladıktan sonrada,yırtılma riski vardır.Yeni nesil AliMas duvar kumaşında da,kesinlikle yırtılmaz.

Çoğu duvar kağıtlarını duvara uygulama yaparken,saten,alçı çekilmekte. Bu işlem için ekstra ödeme yapmak zorunda kalırsınız.Yeni nesil duvar kumaşında,kesinlikle yüzey ayırımı yapmaz.Saten,alçı gerekmeden  sıva üzerine dahi uygulanabilir. ekstra ödeme yapmak zorunda kalmazsınız

Çoğu duvar kağıtları nefes almaz.Duvar kumaşımız da ise nefes alır.

Duvar kağıtlarının uygulaması zordur.Hava kabarcığı oluşturur.Duvar kumaşımızın uygulaması kolaydır.Nefes aldığı için hava kabarcığı oluşturmaz.Yırtılmadığı için de zorlanmadan kolayca uygulanır.

Duvar kağıtları uygulandıktan sonra,kolayca sökülmez . Spatula ile duvarı kazıyarak sökebilirsiniz.Bu işlem için ekstra ödeme yapmak zorunda kalırsınız.Ayrıca duvarınız zarar görür. AliMas duvar kumaşında ise,ürüne ve duvara zarar vermeden,kolayca sökebilirsiniz.Hatta söktüğünüz Duvar Kumaşını başka bir duvara tekrar uygulayabilirsiniz.

Duvar kağıtlarında birkaç katmandan oluşur ve eşya çarpması,evcil hayvanların patileriyle hatta can pare çocuklarımızın tırnaklaması bile üst katmana zarar verir ve alt katmandaki beyazlık görülürken,Duvar kumaşımız,tek katmanlıdır.Darbe,tırnak atmak ve buna benzer şeyler zarar vermez.

Duvar kağıtlarında terleme yaparken, Duvar Kumaşımızın özelliğinden dolayı,hava alması nedeniyle,ısı değişimlerinde rutubete neden olmaz.Terleme yapmaz.

Duvar Kağıtlarının temizliği kısıtlı olduğundan sadece kuru bir bezle silinebilir.Silinirken aşınabilir,yırtılabilirken,Duvar kumaşımız da,ağartıcı ürünler hariç her türlü temizlik ürünleriyle kalkma,kabartma,yırtılma olmadan kolaylıkla silinebilir.

Çoğu duvar kağıtlarının dokusu yapaydır .Duvar kumaşımız da ise kadifemsi dokuya sahip olmasıyla şık ve zerafeti bir araya getirir.

Duvar kağıtlarını uygulamak için kesinlikle deneyimli bir uygulamacı duvar ustası bulmak gerekirken,Duvar kumaşımızda ise,usta gerektirmeden kendiniz rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Çoğu duvar kağıtlarında ısı ve ses yalıtımı katkısı yoktur.Duvar kumaşında ise,%23 ısı,%25 ses yalıtımı yapar. AliMas Dekor Duvar Kumaşı